ŞUB
26

Fenomen Uygulama Instagram İngilizce Oldu

instagram
Geçtiğimiz günlerde dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, kullanıcılarına yeni bir güncelleme gönderdi. Kullanıcılara gönderilen bu güncellemelerden sonra, güncellemeyi yapanların Instagram uygulamaları İngilizce olmaya başladı. Bu durum, haliyle çoğu Instagram kullanıcısını isyan ettirdi. Ancak bu güncelleme İngili...
Haberi Oku
  2377 Okuma
2377 Okuma
OCA
29

Pubg Oyunu Nedir ve Nasıl Oynanır?

pubg-xbox-one-update-2

Pubg oyunu, Playerunknown’s Battlegrounds tam adının kısaltmasıdır. Online bir oyun olan Pubg, internet üzerinden sanal olarak oynanan bir oyundur. Son yılların en çok oynanan sanal oyunlarından biridir. Küçükten büyüğe herkes online olarak bu oyunu oynamakta ve birbirleriyle karşılaşabilmektedirler. Pubg oyunundan daha geniş olarak ve nasıl oynandığı konusuna yazımızın devamında detaylı olarak değindik.

Pubg Oyunu Nedir?
2017 yılında Bluehole tarafından hizmete sunulmaya başlanan oyunun popülerliği her geçen gün daha da artmaktadır. 25 Eylül 2017 tarihinde Pubg Steam platformu üzerinde eşzamanlı olarak 1.5 milyon kullanıcıya ulaştığı belirtilmiştir.

Genel olarak belirtecek olursak, Pubg oyunu kullanıcıları adına çok güzel bir şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda oldukça da eğlenceli bir oyun olarak telaffuz edilmektedir. Oyunu takım olarak ya da bireysel olarak oynayabilmeniz mümkündür. Pubg oyunu, FPS oyun kategorisinde yer almaktadır. Oyunun içinde bir uçakta toplanmış oyuncular belirlenen noktalara doğru uçağın içinden atlayarak paraşüt yardımıyla adadaki olanaklarla görevleri tamamlamaya çalışmaktadırlar. Bir oyunun içinde ortalama olarak 100 kişi yer alabilmektedir.
Son zamanlarda özellikle gençler başta olmak üzere her yaş grubundan insanlar online bir şekilde bilgisayar oyunlarını aktif bir biçimde oynamaktadır. İlk olarak Knight Online oyunuyla başlayan serüven daha sonra Metin2, World of Warcraft, Counter Strike, League of Legends gibi çeşitli online oyunlarla devam etmiştir. Ayrıca bu oyunlar ülkelerarası da yarışarak büyük turnuvaların düzenlenmelerine vesile olmuştur. Son zamanlarda ise yeni ortaya çıkan Pubg oyunu herkesin beğenisini kazanabilmeyi başarabilmiştir. Pubg oyunu stream platformu üstünden belirli bir ücret karşılığında satın alınabilmektedir.

Pubg Oyunu Nasıl Oynanır?
Pubg oyununun nasıl oynandığını daha kolay anlayabilmeniz için aşağıda maddeler halinde bir sıralama yaptık.

• Pubg oyununun başlangıç menüsünden öncelikle cinsiyet belirlenir. Sağ bölümden ise kendinize birkaç adet giysi alıp üstünüze giyebilirsiniz.
• Oyunda giderek puan topladıkça çeşitli sandıklar kazanacaksınız. Bu sandıklardan çeşitli kıyafetlere, saç tiplerine sahip olma şansı elde edeceksiniz.
• İşlemler tamamlandıktan sonra sol üst taraftan oyunu başlatmanız gerekmektedir. Bekleme süresi bittikten sonra bütün oyuncular bir uçağın içinde toplanmış olacaklardır.
• Her kullanıcı, kendisine haritada belirlediği bir noktaya paraşütle iniş yapacaktır. İniş gerçekleştikten sonra her kullanıcı özgür bir şekilde olacaktır. Bu online oyundaki asıl amaç, en sağlam şekilde silah, zırh gibi çeşitli araçlara sahip olarak rakip oyuncuları öldürmek ve harita üzerinde tek kullanıcı olabilmektir.
• İniş yaptıktan sonra etrafınızda gördüğünüz evlere girerek can, kıyafet, zırh, silah gibi araçları toplamalısınız ve bunları çok hızlı bir şekilde rakiplerinizden önce yapmanız gerekmektedir.
• Bu arada, unutmamalısınız ki, her an rakiplerinizle karşılaşabilme ihtimaliniz bulunmaktadır. Bu nedenle evlere girerken veya çıkarken her tehlikeye karşı hazır olmanız gerekmektedir.
• Oyundaki hedefiniz sürekli daha fazla rakip öldürmek ve olabildiğince en üst seviyede yer almanızdır. Üst seviyelerde bitirdiğiniz oyunlar size daha fazla oyun parası kazandıracaktır. Bu oyun paraları ile kutular satın alabilirsiniz. Bu kutuların içinde kıyafet, silah, bere, gömlek gibi çeşitli araçlar ve giyecekler bulunmaktadır.

Pubg Turnuvaları
Belirli zaman aralıkları dâhilinde, çeşitli turnuvalar düzenlenmektedir. Şimdiye kadarki en büyük turnuva 2018 yılında 25-29 Temmuz tarihleri arasında Berlin’de düzenlenmiştir. Almanya Mercedes Benz Arena’da gerçekleşen turnuva, oyun tarihinin en büyük ödülüne sahipti. Dünyanın dört bir tarafında bulunan en iyi 20 oyuncuyu bir araya getiren turnuva büyük bir çekişmeye sahne olmuştu. Turnuva aynı zamanda internet üzerinden canlı olarak da izlenebilmiştir. Bir sonraki büyük turnuvanın ne zaman düzenleneceğini Pubg tutkunları merakla beklemektedir.

  2487 Okuma
2487 Okuma
OCA
29

Knight Online Hakkında Bilinmesi Gerekenler

3864f02645b166b22c9603fc23a0c2d6

Dünya çapında oynanan bir oyun olan Knight Online, küçükten büyüğe herkesin oynadığı online bir oyundur. Dünya çapında çok oynanan bir oyun olsa da, oyunu oynayanların neredeyse yarısını Türk oyuncular oluşturmaktadır. Kuzey Amerika kullanıcılarına yönelik hazırlanan bir oyun olsa da, hem dünyada hem de Türkiye’de oldukça yaygın olarak oynanmaktadır.
Knight Online oyunu, internet üzerinden online olarak oynanan bir oyundur. Oyunu oynayabilmek için bilgisayarın internete bağlı olması gerekmektedir. Oyun, MGame oyun firmaları tarafından hem ücretsiz hem de ücretli olarak hizmet sunmaktadır. Knight Online, dünyada yaklaşık 80 ülkede milyonlarca kullanıcıya sahiptir.

Oyunu oynamaya başladığınızda, ilk olarak El Morad şehri ya da Orkların Karus şehrinde oyuna başlıyorsunuz. Oyunun sistemi otomatik bir şekilde oyunculara göre ayarlanmıştır. Oyunun içinde birden fazla klan savaşı, kale kuşatma sistemleri bulunmaktadır. Oyunla ilk olarak takım tabanlı oynuyorsunuz. Bu takım içinde tamamlamanız gereken yüzlerce görev vardır. Kazandıkça gelişecek, oynadıkça tecrübe kazanacaksınız. Aslında sanal bir oyun olsa da, gerçek yaşamla benzeri bulunmaktadır. Yani gerçekteki gibi yaşayıp gelişim ve tecrübe kazandıkça, bu sanal oyunda da karakterinizi yaşatıp daha da geliştirip deneyim kazanmasını sağlayabileceksiniz. Çok başarılı bir oyun olduğu için küçük büyük fark etmeden herkeste bağımlılık yaratmaktadır. Bu nedenle oyuna başlamadan önce bunun bilinmesinde yarar var.

Oyuna Yeni Başlayacaklar İçin Bazı İpuçları
Oyuna yeni başlayan, henüz acemiliğini atlatamayan veya yıllar sonra da olsa tekrar oyuna dönmek isteyen kullanıcılar için bazı ipuçlarını hatırlamakta fayda var.

  1. Geri Kalan Çöpleri Güncelleyip Satın: Farm eden kullanıcılar için çok yararlı bir bilgidir bu. Çöp slotlarda farm yaptığınızda kazandığınız itemler artı 1 olarak düşmektedir. Bir kasa böyle yaptığınızda oldukça fazla para kazanmanıza yardımcı olabilir. Bu nedenle çöpleri direkt olarak satmayın. Bankanıza koyun ve beş altı dakika ayırarak upgrade ederek daha yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Elde olan varlığınızı bir nevi yatırım olarak kullanmış oluyorsunuz.
  2. DC Flash Bugu: Bazı oyun kullanıcıları 8 veya 9 tane DC Flash basınca çok daha fazla drop geldiğini söylüyor ama böyle bir şey gerçeği yansıtmamaktadır. Hatta bu nedenle 10 tane DC Flash basmayın diyenler de vardır. Ancak böyle bir şey yapmanıza gerek yok, çünkü 10 tane DC Flash basınca da çok fazla drop kazanabilirsiniz.
  3. Knight Online Exp Kasarken Görevler Yapılabilir mi?: Exp premiumda 80 level olana kadar görevleri yapmamanız gerekmektedir. Çünkü Exp Premium 80 levele gelene kadar çok fazla Exp artışı sağlamakta ve 80 level olmadan görevleri yaparsanız exp artışından verim sağlayamazsınız. Bu nedenle görevleri en az 80 levelden sonra yapmanız sizin için daha yararlı olacaktır.

Knight Online Turnuvaları
Knight Online oyunu, online oynanabilen bir oyun olduğu için sanal olarak çeşitli turnuvalar düzenlenmektedir. Bu turnuvalar ve birbirinden heyecanlı çekişmeler oyunu daha cazip ve çekici hale getirmektedir. Yerel ya da global olarak çeşitli turnuvalar bulunmaktadır. Bu turnuvalar bildiğimiz maç müsabakaları gibi eleme usulü ve çeyrek final, yarı final ve final şeklinde oynanmaktadır. Birinci tur, ikinci tur, üçüncü tur şeklinde başlayıp finaller şeklinde devam etmektedir.

İnternet üzerinde yüzlerce turnuva bulunmaktadır. Bu turnuvaların tarihleri de kullanıcılara bildirilmektedir. Oynanmayan gelecek finallerin de rakipleri belli olmadan tarihleri belirlenmektedir. Bu sayede kullanıcılar kendilerini elemelere ve finallere önceden hazırlayabilmektedir. Ayrıca bu turnuvalar canlı olarak da internet üzerinden izlenebilme şansına sahiptir. Yani rakiplerinizin oynadığı oyunları canlı olarak izleyip onları daha iyi analiz edip kendi maçınıza hazırlanabilirsiniz.

  3576 Okuma
3576 Okuma
OCA
29

2019 Erkek Tavlama Taktikleri Nelerdir?

birinin-ses

Genel olarak kadınları tavlama taktikleri ön planda olsa da, karşı cins açısından bakılacak olursa erkekleri tavlama taktikleri de kadınlar tarafından merak edilmektedir. Özellikle gördükleri erkekler karşısında, “İşte bu benim hayatımın aşkı, hayatımı paylaşabileceğim en iyi erkeklerden…” gibi çeşitli sözler ederek o erkekleri nasıl tavlamaları konusunda çeşitli bilgiler edinmek isterler. Biz de yazımızın devamında erkekleri nasıl tavlayabilecekleri konusunda birtakım ipuçları verdik.

Çoğu yerde kadınları tavlama taktikleri yazılıyor ve şüphesiz hâlâ da yazılmaya devam etmektedir. Kadınları tavlama taktikleri ne kadar zorsa, erkekleri tavlama taktikleri de o kadar zordur. Çünkü kadınlar, erkekler arasından daima en iyisini ve en zorunu seçmektedir. Bu da doğal olarak o erkeği kendilerine çekme konusunda epey zorluk oluşturmaktadır. Şimdi, erkekleri tavlama konusunda neler yapılabilir, hep beraber yakından bir göz atalım.

  1. Konuşurken mutlaka gözlerinin içine bakın: Karşınızdaki erkekle iletişim halindeyken mutlaka ama mutlaka gözlerinin içine bakmayı ihmal etmeyin. Onunla konuşurken el kol hareketlerinize ve mimiklerinize dikkat edin. Anlatmaya çalıştığınız şeyleri kafasında hiçbir soru işareti bırakmayacak şekilde net olarak belirtin. Sürekli olarak gözlerinin içine bakmayın. Ara sıra gözlerinizi ondan kaçırmayı deneyin ve bir süre de susmaya çalışın. Çünkü böyle durumlarda erkekler karşı cins tarafından beğenildiğine kanaat getirmektedir.
  2. Fazla merhametten kaçının: Karşınızdaki erkeğin esprilerine gülün ancak her söylediğine de gülerek tepki vermeyin. Erkekler karşılarında aklı başında, dürüst ve doğru karar vermeyi bilen kadınları tercih etmektedirler. Eğer size bir espri yapıyorsa ve bu sizi güldürmediyse, kesinlikle komik bir espri olmadığını belirtmekten çekinmeyin. Ayrıca yanlış bir düşünceye vardığında bile mutlaka ama mutlaka düşüncesinin yanlış olduğunu ona belirtin. Bu kavga gibi görünebilir ancak düzeyli bir tartışmadan ibarettir. Erkekler karşılarında tartışabilen ve güçlü durmayı başaran kadınlardan daha çok hoşlanmaktadırlar. Yani eskisine göre suspus kadınlardan ziyade daha konuşkan, daha dobra kadınları tercih etmektedirler. Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi belirtirken mutlaka açık ve dürüst davranmaya çalışın.
  3. Farkınızı Göstermeye Çalışın: İlk tanıştığınız bir erkekle bilerek veya bilmeyerek karşınızdakinin dikkatini çekmek isteyebilirsiniz. Sizin ortamdaki varlığınızın farkında olsun ki, sizden hoşlanabilsin. Bunun yöntemleri basittir. Ortamdayken içecek bir şey söylediğinizde biradan farklı olarak şarap gibi daha egzotik içkiler hakkında da bilginiz olması karşı tarafı oldukça etkileyecektir. Birbirinden farklı kokteyller hakkında da bilgi sahibi olmanız sizin avantajınıza olacaktır. Farklı olun ki, farkınızı yansıtın.
  4. Ortak Yönleriniz Olduğunu Gösterin: İlk olarak karşınızdaki erkek tarafından fark edilmeyi başardınız. Şimdi sırada onunla ortak yönleriniz olduğunu göstermenizde. Farklı konuda konuşabilecek konularınızın olması, sessiz geçen dakikaları doldurmak için oldukça uygun vakitlerdir. Sevdiğiniz, ilgi duyduğunuz konulardan ona konu açın. İlk seferde ortak noktalarınızı tutturamayabilirsiniz ama devam edin. Çok fazla böbürlenmeden, karşınızdakine de söz hakkı verin ve sizin söyledikleriniz hakkında neler düşündüğü hakkında bilgi sahibi olun. Karşılıklı konuşana kadar ortak noktalarınızı denk getirmeye çalışın. Yavaş yavaş, çaktırmadan konuları değiştirip diğer konularda da düşüncelerini öğrenin. Ortak noktalarınızı bulun ve bu ortak noktalarınız hakkındaki şeyleri beraber yapmayı teklif edin.
  5. Karşınızdakine muhtaç olduğunuzu gösterin: Karşınızdakine tam anlamıyla muhtaç değilsinizdir aslında. Erkeklerin bazı yenilmez egoları vardır. Onları yenebilmek için denemeniz gerekir. Erkekler, kendilerine muhtaç olduklarını düşündükleri kadınlardan ve onları koruyup kollamaktan hoşnut kalırlar. Bu tarz hareketler erkeklerde ilişkinin devamlı olabileceğine dair izlenimler bırakabilir. Ama sonuç olarak abartmamakta fayda var.
  2256 Okuma
2256 Okuma
OCA
22

İstanbul'un Birbirinden Eşsiz Gezi Mekânları ve Tarihi Müzeleri

istanbul-oyuncak-muzesi
Tarihi asırlar öncesine dayanan ve yüzlerce medeniyete ev sahipliği ve başkentlik yapmış olan İstanbul'da gezebileceğiniz birbirinden eşsiz gezi mekânları ve tarihi müzeler olduğunu biliyor muydunuz? Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan Boğaz'ın incisi İstanbul'da tahmin edemeyeceğiniz kadar önemli bir geçmişi barındıran birbirinden güzel müzeler b...
Haberi Oku
  2606 Okuma
2606 Okuma
OCA
18

İstanbul’da Gidilecek En Güzel Tiyatro Salonları

tiyatro-salonu-koltuklari
Sanat tutkunuysanız ve özellikle tiyatro salonlarından kendinizi alamıyorsanız bu yazımız tam size göre. İstanbul gibi büyük bir şehirde tiyatro salonlarının sayısı her giderek artıyor ve sanatseverler için imkânlar daha da genişliyor. Tiyatro tutkunları, oyun izleyemeden bir gün bile geçiremeyen insanlar İstanbul'da çeşitli tiyatro salonlarında bu...
Haberi Oku
  3267 Okuma
3267 Okuma
OCA
18

İstanbul Ve Yakınında Yer Alan Hayvanat Bahçeleri

Sasalda-Neler-var
Artık kış aylarının sonuna yaklaşıyorken, bahar yavaş yavaş bize göz kırpmaya başlarken yakın zamanda herkesi gezilecek yer arama telaşı basacak. Güneşli ve hafif rüzgârlı bahar ayları yaklaştığından dolayı bahara neşe dolu başlamak için hayvanat bahçesi ziyaretlerini tercih edebilirsiniz. Özellikle çocuklarınızla birlikte yapacağınız hayvanat bahç...
Haberi Oku
  4561 Okuma
4561 Okuma
OCA
18

Doğru Şampuan Tercihi Saç Dökülmesine Engel Olur

650x344-sac-dokulmesi-neden-olur-1483518967633
 Saç dökülmesi, kepek, saçkıran, kellik sorunu… Gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine herkes kepek, saç dökülmesi gibi çeşitli sebeplerden dolayı problemler yaşıyor. Herkesin başına gelebilecek bu tür problemlerin önüne geçilmesi doğru ve kaliteli şampuanı kullanmaktan geçiyor. Milyonların sorunu olan saç dökülmesi fiziksel bir rahatsızlıkt...
Haberi Oku
  2604 Okuma
2604 Okuma
OCA
18

İtalya’ya Motosiklet İle Gitmenin Yolları Nelerdir

motosiklet-567x330
Motosiklet ile İtalya'ya gitmek ister miydiniz? Nasıl olur mu, demeyin. Üstelik gezginseniz ve bir de motosikletiniz varsa arabayı, uçağı ya da treni boş verin, gitsin. Tam bir çılgın gibi motosikletinize atlayın ve İtalya'nın yolunu tutun. Yolculuğunuz normal taşıtlara göre uzun sürecek olsa da, motosiklet ile yolculuk yapmanın, bir de yurtdışına ...
Haberi Oku
  3390 Okuma
3390 Okuma
OCA
17

Yemeklere Lezzet Katan Birbirinden Güzel Yöresel Baharatlar

baharatlar
Yemeklere lezzet katmak için birbirinden farklı baharatlar ve çeşniler kullanırız. Bu sayede yemeklerimiz daha çok lezzetli hale gelir. Yörelerine göre birbirinden farklı lezzette çeşitli baharatlar bulunmaktadır. Bu zenginlik yemeklerimize daha fazla tat vermektedir. Dolayısıyla kullandığımız yemeklerdeki baharatların yemeklere verdiği tatlar da b...
Haberi Oku
  3945 Okuma
3945 Okuma
OCA
17

Karadeniz Bölgesinin Birbirinden Lezzetli Yemekleri Nelerdir

632_s
Çok şanslıyız ki, mutfak kültürü bakımından ülkemiz çok ama çok büyük bir zenginliğe sahip. Güneydoğu Anadolu'dan Marmara'ya, Ege'den Karadeniz bölgesine kadar çeşit olarak çok fazla yemek çeşidimiz var. Karadeniz deyince, insanların aklına hemen horon gelir, bir de onların birbirinden lezzetli yemekleri. Tatları damağımızda kalan Karadeniz'in meşh...
Haberi Oku
  3559 Okuma
3559 Okuma
OCA
17

Sabri Ülker’den Altın Değerinde Yöneticilik Dersleri

sabri_ulker_in_hayat_hikayesi_internette_h49266_1cd78
 İş kariyerinde büyük bir sıçrayış yapmayı kim istemez ki? Sıfırdan başlayarak zirveye kadar yükselmek her gencin, her insanın en büyük hayallerinden biridir. Ama bu sanıldığından daha zordur. Çünkü zirveye giden yolda insanın önüne çıkan her engel aslında bir vazgeçme dürtüsü yaratır insanda. Asıl başarılı olan insanlarsa, bu engelleri birer ...
Haberi Oku
  2471 Okuma
2471 Okuma
OCA
17

Hafta Sonlarını Çocuklarınızla Geçirebileceğiniz Mekânlar

mutlu_cocuk_yetistirmenin_10_altin_kurali_1470739243_2602
Hafta sonları yaklaştığı zamanlar bazı aileleri bir telaş basar. Bu hafta sonu çocuklarımı nereye götüreceğim? Bir de mevsimlerden kış ise, işte o zaman seçenekler daha da daralıyor. Ancak ümitsizliğe kapılmaya gerek yok. Yaz mevsiminde olduğu gibi her yer güneş ve bahar olmasa bile çocuklarınızla gezebileceğiniz mekânlar bir hayli fazladır.Çocukla...
Haberi Oku
  2267 Okuma
2267 Okuma
OCA
16

Hellim Peyniri İle Hangi Yemekler Yapılabilir

hellim
 Peynirler sofralarımızın vazgeçilmez yiyeceklerinden biridir. Özellikle beyaz peynir ve kaşar peynirleri olmazsa olmazlarımızdandır. Ancak yavru vatanımız Kıbrıs'ın ünlü yiyeceği olan Hellim peyniri ise bu lezzetleri geride bırakabilecek nitelikte sayılabilir. Bu lezzetli peyniri çeşitli yemeklerimize katarak ihtişamlı sofralar hazırlayabilir...
Haberi Oku
  3792 Okuma
3792 Okuma
OCA
16

En İyi Sessiz Sinema Film Önerileri Nelerdir

sessizsinema
 Elektrikler kesildiğinde veya canımız çok sıkıldığında oynadığımız en güzel oyunlardan bir tanesi sessiz sinema oyunudur. Özellikle kuzenlerle, akrabalarla veya arkadaş çevrelerinin bir araya gelmesiyle bu oyun daha da çekici ve heyecanlı hale gelebiliyor. Hiç şüphesiz ki bunun en önemli nedenlerinden biri oyunu oynarken bazen çok saçma ve ko...
Haberi Oku
  5052 Okuma
5052 Okuma

Site içeriğinde ki yazılarda tüm sorumluluk ilgili yazara aittir. Telif ihlali durumlarında yenimio.com sorumlu tutulamaz.

Saç Boyası, Film Analiz,

© 2017 Yenimio.com | E2