By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://yenimio.com/

2 dakika okuma süresi (387 kelime)
Featured 

Dünya "'İÇERDE' Misin?" Dedi!

Show TV’nin yeni dizisi İçerde, dün akşam yayınlanan ilk bölümüyle sosyal medyayı salladı. Yayınlanmasına saatler kala Twitter’da hashtaglerle desteklenen dizi, yayın sırasında ve sonrasında da konuşulmaya devam etti. İçerde, Twitter Türkiye gündeminde 11 saat 50 dakika, Dünya gündeminde ise 7 saat 35 dakika kalarak trend topic (TT) oldu!


İçerde, yayın sırasında Twitter gündeminden düşmedi. Dizi daha yayınlanmadan #BuAkşamİÇERDEyiz etiketiyle TT olmuştu. Yayın sırasında da #İçerde #ÇağatayUlusoy #ArasBulutİynemli etiketleri ile yaklaşık 100 bin tweet atılarak Türkiye ve Dünya gündeminden saatlerce düşmeyen dizi bir rekora da imza atmış oldu.

 

“İÇERDE” Konusu

Ay Yapım imzalı “İçerde” iki kardeşin birbirinden habersiz geçen yaşamını ve kardeş olduklarından bihaber tanışıp rakip oluşlarını anlatıyor. Polis Akademisi’nde okuyan Sarp (Çağatay Ulusoy) ve Mert (Aras Bulut İynemli) akademiden birbirlerini tanıyan ve rakip olan iki kişidir. Sarp, Akademi’den mezun olmasına bir hafta kala, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürü Yusuf tarafından polislikten atılır. Bu durum karşısında sakinliğini koruyamayan Sarp, mezuniyet günü Yusuf’a silah çeker, böylece daha önce hiç bilmediği yeni bir hayata da adım atmış olur. Sarp’ın bu yeni ve karanlık dünyasında en yakın düşmanı ise Polis Akademisi’nin diğer gözdesi Mert olacaktır.

“İçerde” İlk Bölümde Yaşananlar

Dizinin açılış sahnesi Sarp’ın mezuniyet törenini basmasıydı. Sarp, Akademi’den birincilikle mezun olacakken babasının mafyanın önde gelen ismi Celal’in (Çetin Tekindor) tetikçisi olması sebebiyle polislikten atılmıştı. Sarp, kendisini suçlayan ve polislikten atan Organize Şube Müdürü Yusuf ile sert bir kavgaya tutuştu ve sonunda emniyetten ayrıldı. Olaylar Sarp cephesinde böyleyken Akademi’den dönem arkadaşı olan Mert için daha iyiydi. Mert, Organize Şube’de komiser olarak göreve başladı. Sarp ise Yusuf’a olan düşmanlığıyla mafya babası Celal’in adamı olmaya karar verdi.

İlk bölümün final sahnesine yaklaştığımızda durumlar çok farklıydı. “İçerde”, bizi tam olarak ters köşeye yatırmıştı. Final sahnesinde Sarp’ın aslında Yusuf’un, Mert’in ise mafya babası Celal’in muhbiri olduğunu gördük. Bu kadarla da kalmayıp dizi tam bir final sahnesi çekip, hem bir beklenmedik son hem de doruk noktasını izleyiciye karışık olarak yaşattı. Dizinin son sahnesinde her iki tarafın da (Sarp-Yusuf / Mert – Celal) birbirine “İçerde misin?” sorusunu yönelttiği sürpriz final izleyicilerden de tam not aldı. Son sahnenin ardından 15 dakika içinde 13 bini aşkın tweet atıldı ve dizi etiketi Dünya gündeminde birince sıraya kadar çıktı.

Uluç Bayraktar'ın yönetmenliğini, Ertan Kurtalan ve Toprak Karaoğlu'nun senaristliğini üstlendiği “İçerde” yeni bölümüyle 26 Eylül Pazartesi akşamı Show TV'de!

“İçerde” 26 Eylül (2. Bölüm) Fragmanı

 

Göz Alıcı Lamba ve Avize Modelleri
Twitter'dan 140 Karakter Esnekliği

İlgili Haberler

 

Site içeriğinde ki yazılarda tüm sorumluluk ilgili yazara aittir. Telif ihlali durumlarında yenimio.com sorumlu tutulamaz.

Saç Boyası, Film Analiz,

© 2017 Yenimio.com | E2