By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://yenimio.com/

2 dakika okuma süresi (385 kelime)

Evde Fitness Programı Önerileri

evdefitness

İnsanlar, karantina dönemi başladığında, hayatlarının birçok alanında kesintiler yaşadı. Yine bu dönemde kapanan spor salonları ile haftada 4, 5 hatta 6 gün bu salonlara kişisel gelişimleri için akın edenler evlerinde yoğun spor programlarını devam ettirmenin yollarını aradı. Kimi evdeki malzemelerle ortaya çıkardığı aletlerle çalıştı kimi ise aletsiz, kendi vücut ağırlığını kullanarak "Calisthenics" adı verilen tekniğe geçiş yaptı ama herkes kendi yöntemi ne olursa olsun yardımcı olabilecek uygulamaların farkına varıp düzenli şekilde kullanmaya başladı. Hatta bu uygulamalar, özellikle bu dönemde o kadar fazla ilgi gördü ki sayıları katlanarak arttı ancak yine de kendilerine kullanıcı bulmayı başardılar.

Elbette ki normalde spor salonunda egzersiz yapan insanlar için evde de bu sistemlerini devam ettirmek kolay olmadı. Ancak birazdan bahsedeceğimiz uygulamalar bu işi oldukça kolay hale getirdi. Artık ihtiyacınız olan tek şey sporunuzu evde devam ettirecek irade. Karantinanın bitiş aşamasına girdiğimiz bu dönemde de kendini kalabalıktan korumak isteyenler ya da bütçesine dikkat edenler için de bu uygulamaların yeri sağlamlığını koruyor. 

En İyi 3 Evde Fitness Programı

Fitwell
Bir başka fitness uygulaması olan Yerli Yazılım Fitwell, vücudunuzun almasını istediği şekle göre optimize edilebilir haldedir. İçerisinde, kullanıcıların kol, karın, göğüs ve bacak bölgelerine özel olarak hazırlanmış üç boyutlu animasyonlar içeren egzersizler ve spor yapma amacınıza göre ayarlayabileceğiniz programlar bulunmaktadır. Sahibi olduğunuz diğer spor uygulamaları ve giyilebilir teknolojik aletler ile uyumlu bir şekilde çalışırken aynı zamanda yediğiniz ve içtiğiniz her şeyin takibini de yapabiliyor.

Ev Egzersizleri
Kullanımı oldukça kolay olan bu uygulama, vücudunuzun istediğiniz bölgelerine yönelik farklı egzersiz planları sunuyor. Seviye olarak ilerledikçe daha gelişmiş ve sizi zorlayan programlar oluşturan bir sistemi bulunmakta. Aynı zamanda Google hesabınızla kendini eşleyerek vücudunuzla ilgili değişimini takip etmek istediğiniz, kalori yakımı, kilo değişimi gibi verileri takip etmenizi mümkün hale getiriyor.

Nike Training Club
Karantina döneminde olduğu gibi öncesinde de en çok rağbet gören fitness uygulamalarından biri olan Nike Training Club'ı kullanması tamamen ücretsiz. Uygulama içerisinde evde rahatça yapabilmeniz için tasarlanmış yüzlerce egzersiz bulunuyor. Bunlar içerisinde vücut ağırlığı, yoga ve sporcu egzersizlerine ayrı olarak ulaşmak mümkün. Fitness yapmaya ister yeni başlamış isterseniz de yıllarınızı vermiş olun uygulamada size göre program bulmanız çok kolay. Üstelik ne kadar sık kullanırsanız size vereceği tavsiyeler de bir o kadar kişiselleştirilmiş olacaktır. Uygulamaya müzik listenizi tanıtarak egzersizlerinize ekstra motivasyon eklemesi de muhteşem bir bonus.

Starbucks 400 Şubesini Kapatıyor.
ÜÇ BOYUTLU YAZICILARIN GELECEĞİ

İlgili Haberler

 

Site içeriğinde ki yazılarda tüm sorumluluk ilgili yazara aittir. Telif ihlali durumlarında yenimio.com sorumlu tutulamaz.

Saç Boyası, Film Analiz,

© 2017 Yenimio.com | E2