By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://yenimio.com/

3 dakika okuma süresi (665 kelime)
Featured 

Evinize Yenilik Katacak Harika Fikirler!

Evinizde aynı görüntüleri görmekten sıkıldınız mı? Biraz değişiklik iyi olacak gibi, öyle değil mi? E çok para da vermek istemiyorsunuz, o halde yazının devamına buyurun! Az bütçe ve az malzeme ile evinizi nasıl yenilersiniz, işte size cevabı!Aynalarla tarz yaratın.


Evinizde küçük aynanız varsa kullanabilirsiniz veya düşük bütçeyle hemen bir tane edinebilirsiniz. Malzemelerimiz ayna, makrome ip ve tutkal. Hepsi bu kadar! Tutkal veya silikon yardımıyla ipi aynanın etrafına dolayarak çerçeveleyebilir ve kendinize özgü bir tarz yaratabilirsiniz.

Malzemeler:

*8mm kalınlığında makrome ip veya halat
*Tutkal veya silikon tabancası
*Eski ya da yeni ayna
*Çift taraflı bant

 

 

Ayna tasarımınız için öncelikle aynayı alın ve ipinizi dilediğiniz gibi etrafında döndürün. İstediğiniz yerden çerçeve yapmaya başlayabilirsiniz. Aynanın çevresine ipi dolamadan önce ipin kaymaması için çift taraflı banttan yararlanın, ipi bandın üzerine sarın ve ipi kaymasını engelleyin. İpi doladıktan sonra fazlalığını kesin. Bir sonraki adımda geçici olarak yapıştırdığımız bu ipleri çıkartın ve kaymaması için sardığınız ipi kenarlarından bantlayın. Aynanın kenarlarına tutkal veya silikon tabancanızı gezdirin ve bir dakika bekleyip hemen ipi yapıştırın. Daha sonra kenarlarındaki bantları kesip iyice bastırın ve aynaya tam olarak yapışmasını sağlayın. Duvara asmak için de aynanın kenarlarına ip bağlayabilirsiniz. Tüm işlem bu kadar, güle güle kullanın!

 


Reçel kavanozlarınızı atmayın!Banyoda hiç reçel kavanozu olur mu? Olur, tabii neden olmasın? Kavanozlardan oluşan bir banyo düzenleyicisi yapmaya ne dersiniz? Hem elinizdeki malzemeleri değerlendirmiş olursunuz hem de banyonuza bir düzen ve değişiklik gelir. Yapımı biraz zahmetli de olsa sonuç çok şık!

Malzemeler:

*Kavanozlar
*Demir Kelepçeler
*Tahta Boyası
*Uzun Tahta
*Çivi

 

 

Demir kelepçeleri nalburlardan edinebilirsiniz. Alırken mutlaka yanınıza kavanozlarınızı alın. Kelepçeler, tam kavanozun ağzına uyacak şekilde olmalı. Kavanozları sabitleyeceğiniz tahtaya ihtiyacınız olacak, dilediğiniz renkte tahta boyasıyla boyayabilir veya direkt olarak kendi rengiyle kullanabilirsiniz. Daha sonra eşit aralıklar belirleyerek kelepçelerinizi tahtaya çivileyin ve tahtanızı da bir matkap yardımıyla duvara monte edin. Son işleme geçebilirsiniz artık, kavanozlarınızı kelepçeye yerleştirip iyice sıkıştırın. Ellerinize sağlık, işte bu kadar, harika bir tasarıma imzanızı attınız!

 

 

Kaloriferlere renk gelsin!Birçok kişi kaloriferleri perdelerin arkasına gizler. Gelin siz onlardan olmayın. Kaloriferlerinizi ön plana çıkartacak tasarımlar yapın! Dilediğiniz renkte bir boya seçin ve boyayın. Evet, kaloriferlerinizi boyayın ve renklendirin. Kaloriferleriniz artık gizlenmesin ve ‘ben buradayım!’ desin. Emin olabilirsiniz ki görenler bu manzaraya hayran kalacak. Hatta dilerseniz sadece boya işlemi değil baskı işlemi de yapabilirsiniz. Boya kuruduktan sonra bir motif seçip işleyebilir ve evinize renk katabilirsiniz.

 

 

Elektrik kablolarınızla barışın!


Elektrik kabloları ortada çok yer kapladığı için kimse tarafından sevilmez. Özellikle kadınlar tarafından… Dağınıklık olarak görülür. E atamayız da lazım… Ne yapmalı? İşte size öneri! Elektrik kablolarınızla başınız artık dertte olmasın. Onları kendi zevkinize göre kullanın! Nasıl mı? Tabii ki renklendirerek! Elektrik kablolarınızı değiştirin, biraz renk katın. Evinizin tasarımına uyacak dilediğiniz bir rengi seçin ve kablonuzu değiştirin. ‘E yine ortada…’ Evet, ortada ama değişik bir çözüm sunuyorum size. Ortadaki kablolarınızı alın ve onları yere değil duvarda şekilli bir şekilde monteleyin. Kablo sabitleyicilerden edinin ve duvara onları istediğiniz şekli vererek vidalayın. Renkli değil beyaz kalsın diyorsanız da yine farklı şekiller vererek kablolarınızı dağınıklıktan kurtarıp dekoratif bir şekle sokabilirsiniz.

 

 

Altın dokunuşlar önemlidir.


Herkes altın rengini sevmez ama siz sevenlerdenseniz bu önerimi düşünün derim. Evinizdeki dolap detaylarını çok kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Biz altın dedik, siz farklı bir renk isterseniz de aynı şekilde boyayabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey nalburdan veya boya satan bir yapı marketten dilediğiniz renk boyayı seçin ince ve kalın olmak üzere en az iki adet fırça edinin. Ve evinizde dilediğiniz yeri boyamaya başlayın. Çekmece ve dolap kulpları, aynalar, dolaplar, yatak başlıkları gibi detayları renklendirin ve evinizi yenileyin! Sıkıldınız mı? O zaman başka bir renk deneyin. Renkli evinizde mutluluklar!

 

 

 

Kahve Tutkunlarına Değişik Tatlarda Türk Kahveleri
Son Zamanların Trendi: Renkli Saçlar!

İlgili Haberler

 

Site içeriğinde ki yazılarda tüm sorumluluk ilgili yazara aittir. Telif ihlali durumlarında yenimio.com sorumlu tutulamaz.

Saç Boyası, Film Analiz,

© 2017 Yenimio.com | E2