By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://yenimio.com/

2 dakika okuma süresi (323 kelime)

Türkiye'de Kütük Üzerine Resim Yapma Sanatı

tugbademir-cover2

Türkiye'de kütük üzeri yağlı boya çalışmaları, son dönemlerde estetik görüntüsü ile oldukça dikkat çekmektedir. Yıllar önce eserleriyle iz bırakmış ünlü ressamların, resimlerini duralit üzerine yapmış olduklarını görmekteyiz. Bu da ham maddesi ağaç olan materyallerin sanata kattıkları değerin önemini vurgulamaktadır.

İşlem görmemiş kütükleri kendine tarz edinmiş olan ressam Tuğba Demir'de bu yoldan giderek, çalıştığı kütüklerin üzerine astar atarak realist üslupta yağlı boya çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca resim sanatının birçok alanında kendini geliştirmiş olan ressam Tuğba Demir özgün baskı resimleri, vitray çalışmaları, sulu boya resim ve karakalem çizim gibi birçok alanda da iyi işler çıkartmıştır. Özellikle vitray alanında, tiffany tekniği ve serbest ile klasik teknik cam mozaik çalışmaları renklerin doğal bir şekilde birleştirilmesi görsel zenginliği arttırmaktadır.

Günümüzde resim alanı, sanat dalında oldukça geniş bir yer kaplıyor. Bu alana ilgi duyan kişilerin günden güne artması, resim türlerinin yayılmasına da büyük katkı sağlıyor. Görselliği İle göz dolduran resimler, işlemleri bakımından oldukça da zorlayan bir malzeme türü olduğunun da bilinmesi gerekiyor. Sanatçı, devrilmiş ya da kurumuş ağaçları toparlayıp keserek ortaya çıkardığı kütükleri çoğunlukla yağlı boya bazen de akrilik boya ile yaptığı resimleri izleyiciye sunmaktadır.

Sanatçının çalışmalarını yapıp sergilediği atölyesi olarak bilinen Lavi sanat atölyesi, son dönemlerde oldukça beğeni toplamaktadır. Tamamen şahsa özel çalışmaların yer aldığı atölyede pek çok çalışmaya rastlanmakta. Tek bir türe bağlı kalınmamış olması oldukça geniş bir kitleye hitap etme olanağı sağlıyor. Çalışmalarına kattığı estetiklik ve kendi tarzını yansıtarak oluşturduğu farklı hava insanları cezbediyor ve bu alana ilgi duyulmasını sağlıyor. Lavi sanat atölyesinin çalışmalarını ilgiyle takip eden kişi oranı da oldukça yüksektir. Bu da çalışanların motivasyonunu yükseltmekte.

Lavi sanat atölyesinde sergilenen eserlerin büyük beğeni toplaması sayesinde resim yeteneğine güvenen pek çok insan bu alana yönelmeye başlıyor. Ressam Tuğba Demir'in sıcakkanlı ve sempatik tavırlarıyla sanata ilgi duyan herkesin bu atölyeden faydalanabileceğini söylüyor. Bu sayede de sanat dünyasına yeni sanatçıların katılmasına katkıda bulunuluyor.

Ressam Tuğba Demir'in çalışmalarını yakından takpi etmek isterseniz @lavisanatcom


Kütükte Portre Çalışması

​Kütük Üstünde Portre Çalışması

Sulu Boya Çalışması

Necati Şaşmaz Boşanmak İçin 10 Milyon TL İstedi
MATEMATİK ÖDEVİ İÇİN POLİSİ ARADI!

İlgili Haberler

 

Site içeriğinde ki yazılarda tüm sorumluluk ilgili yazara aittir. Telif ihlali durumlarında yenimio.com sorumlu tutulamaz.

Saç Boyası, Film Analiz,

© 2017 Yenimio.com | E2