By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://yenimio.com/

1 dakika okuma süresi (246 kelime)

Uyku Sorunu Yaşayanlara Çözüm Önerileri

Yapılan araştırmalara göre uykusuzluk sizi daha az yaratıcı,algılama sorunu,her şeyden daha kolay rahatsız olan,dikkati dağınık ve zekasını normalden çok daha az kullanan birine dönüştürebiliyor.Ve daha nice felaketler.

Aramızda vardır böyle şikayetleri olan,sizin için bir kaç öneriyi bir araya topladık.Umarız işe yarar.


1.Yatak Odasında Uyku Öncesi Bir Rutininiz Olsun

Yatağa girmeden önce her gece aynı hareketleri yapmaya çalışın.Bunu yapmak yada dua etmek bile olsa,sizin beyninize "uyku vakti" sinyali verecektir.Sıcak bir duş alın,kitabınızdan 20 sayfa okuyun,dua edin yada nefes egzersizleri yapın,bu tamamen size kalmış.

2.Yatak Odanızı En "Uyunabilir" Versiyona Getirin

Yapılan araştırmalar,ideal bir uyku için yatak odanızın 18-22 C arasında bir serinlikte bulunması gerekiyor.Ve eğer sokak ışıkları,yada herhangi ışık sizi rahatsız ediyorsa,siyah bir perde örtebilirsiniz.Karanlık,uyku için en iyi çözüm.

3.Nefes Egzersizleri Yapın

Nefes egzersizi beyninize ve vücudunuza "şimdi sakinleşme zamanıdır" sinyali verir.Bu egzersizi devamlı olarak yaparsınız faydalı olduğunu göreceksiniz.Vücudunuz buna alışıp,uyku moduna geçene kadar yapmaya devam edin.Böylece farkı hissedeceksiniz.

4.Beyin Egzersizleriyle Aklınızı Meşgul Tutun

100'den geriye 3'er 3'er sayın.Bu sayış ritmi sizi kolayca uyku aşamasına geçirecek ve 3'erli sayım ise sizin beyninizi zora koşarak odaklanmanızı sağlayacak.

5.Çalar Saatinizi Başucunuzdan Daha Uzak Bir Noktaya Koyun

Sürekli saate bakmak size sadece"yeterince uyuyamayacağım yine işte vaktim azalıyor" stresi verecektir.Ayrıca alarm çalmaya başladığında bırakın saat uzakta olsun ki,ulaşıp ertelemeyin.

6."Kafanıza göre" Bir Yastık Bulun

Paraya kıyın,çünkü yastık direk olarak boyun ve başınızın rahatlığını sağlayacak,bu da sizin olabildiğince çabuk uyuyakalmanızı kolaylaştıracak.

7.Bir Doktora Görünün

Eğer ne yaparsanız yapın uyku probleminiz geçmiyorsa,uzmana görünmekten çekinmeyin.İnanın,günlerinizi zombi gibi uykusuz ve enerjisiz harcamanıza değmeyecek çözümleri size sunacaktır.

 

 

 
Çocuğunuzla Aranızdaki İlşkiyi Güçlendirmek İçin 7...
Türkiye Manga ile Eurovision'da!
 

Site içeriğinde ki yazılarda tüm sorumluluk ilgili yazara aittir. Telif ihlali durumlarında yenimio.com sorumlu tutulamaz.

Saç Boyası, Film Analiz,

© 2017 Yenimio.com | E2