By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://yenimio.com/

2 dakika okuma süresi (330 kelime)

Bolu Gezilecek ve Görülecek Yerler

Bolu Gezilecek ve Görülecek Yerler

Bolu Kaplıcaları: Yüzyıllardır şifa bulmak isteyen insanlar Bolu kaplıcalarından yararlanmıştır. Sarot Kaplıcası, Bağlum (Kesenözü) Kaplıcası ve Çatak Kaplıcalarının çevresinde bulunan termal oteller bölgesinde bulunan tarihi hamamlarda da günün yorgunluğunu atabilir ve şifa bulabilirsiniz.

Abant: Bolu’ya gelmişken Abant’tı da gezi rotanıza eklemeniz doğru bir seçim olacaktır. Bolu’nun yaklaşık 36 kilometre uzaklığında olan Abant, gezilecek ve görülecek pek çok noktasıyla turistler tarafından tercih edilen bir bölge. Abant Gölü’nün tüm güzelliğini, yeşilin birbirinden etkileyici tonlarını bir güne dâhil edebilirsiniz. Özellikle doğa tutkunlarının ilgisini gören Abant’ta faytona binebilir, çevresinde uzun yürüyüşler yapabilir, hatta bisiklete binebilirsiniz.

Kartalkaya: Bolu’da bulunan Kartalkaya, genellikle kış aylarında tercih edilen bir tatil bölgesidir. Kayak turizminde önemli bir yere sahip olan Kartalkaya, Köroğlu Dağları’nda yer almaktadır. Pistleriyle ünlü kayak merkeziyle yıl içerisinde sayısız turisti ağırlayan Kartalkaya Kayak Merkezi’nde dilerseniz günübirlik, dilerseniz iki-üç günlük bir kayak tatili yapabilirsiniz.

Akkayalar Travertenleri: Görüntüsüyle Pamukkale’yi anımsatan, doğal yapısıyla Bolu’nun turizmine hareketlilik kazandıran noktalardan biridir Akkayalar Travertenleri. Bölge, Bolu-Mudurnu yolunun güneyinde kalan Çepni Köyü’ne oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Bolu gezilecek yerler arasında zamanla yükseliş gösteren Akkayalar Travertenlerini mutlaka görmelisiniz.

Sülüklügöl: Mudurnu’ya bağlı Akyazı Köyü’ne yakın bir konumda yer alan Sülüklügöl, ismini yıllar önce içerisinde bulunan sülüklerden alıyor. Günümüzde Bolu’nun en çok ziyaret gören yerlerinden biri olan Sülüklügöl, 300 yıl önce heyelan sonucu oluşmuş doğal bir güzelliktir.

Yedigöller Milli Parkı: Şehrin tüm keşmekeşinden uzak bir bölgede bulunan Yedigöller, 1965 yılında milli park olarak ilan edilmiş ve koruma altına alınmıştır. 550 hektarlık bir alanıyla birlikte çeşitli ağaç türleri barındıran Milli Park’ta, her mevsim doğanın tadına varabilirsiniz. Özellikle yürüyüş ve keşif yapabileceğiniz bir yer istiyorsanız Yedigöller> tam size göre.

Cami ve Türbeler: Bolu’nun doğası kadar tarihi de oldukça zengindir. Yüzyıllar geçmesine rağmen orijinalliğini bozmadan günümüze gelen yapılar, turistlerin ziyaret noktaları arasında bulunuyor. 1464 yılında yapılan ve Göynük’te ye alan Akşemseddin Türbesi, 1331-1335 yılları arasında inşa edilen Gazi Süleyman Paşa Camii, 1510-1511 yıllarıyla tarihlendirilen ve Merkez ilçede bulunan Ilıca Musa Paşa Cami, Mudurnu ilçesindeki Kanuni Sultan Süleyman Cami ve Yıldırım Bayezid Cami Bolu’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasında.
Sakarya Gezilecek ve Görülecek Yerler
Trabzon Gezilecek ve Görülecek Yerler
 

Haftasonu Etkinlik, Bilal BulutSaç Boyası, Film Analiz,

© 2017 Yenimio.com | E2