By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://yenimio.com/

1 dakika okuma süresi (170 kelime)
Featured 

Instagram'a Snapchat Benzerliğinde Değişim!

 

 

Instagram yakın zamanda değişime uğradı. 4 yıl önce Facebook’un bünyesine geçen Instagram, şu sıralar yeni özelliği ile adından söz ettiriyor. Instagram’ın bu yeni özelliğinde, ‘hikayeler’ adı altında 24 saat süreli paylaşımlar yapılabiliyor. Instagram bu yeni özelliğiyle Snapchat’e benzerliği konusunda eleştiriler alıyor.

 

Instagram’daki bu yeni özellik, Instagram’ı açtığınız anda karşınızda! Anasayfada en üstte yuvarlaklar şeklinde ‘Hikayeler’ kısmı yer alıyor. Takip ettiğiniz kişilerin gönderilerini bu ‘hikayeler’ bölümünde görebiliyorsunuz. Buradaki gönderilerin diğerlerinden farkı ise 24 saat boyunca onları görebiliyor olmanız.

 

‘Hikayeler’ Kısmına Paylaşımımı Nasıl Eklerim?

Instagram’ın yeni özelliği olan ‘hikayeler’ kısmına paylaşım eklemek de oldukça kolay. Anasayfada ‘hikayeler’ slaytının geçtiği yerin sol üst köşesinde bir artı ( + ) işareti var. Bu artı işaretine tıklayarak fotoğraf veya videonuzu paylaşabilirsiniz. Böylece sizin paylaşımınız da sizi takip eden kişilerde 24 saat ‘hikayeler’ kımsında görünecektir!

 

 

 

Instagram Snapchat’e mi Benziyor?

Instagram’ın yeni özelliğinin Snapchet’e benzetilmesinin sebebi de tıpkı Snapchat’te olduğu gibi resimlerin üzerine yazı ve ikonlar ekleyebiliyor oluşumuz. Aynı zamanda bir kişinin paylaşımını görüntülerken sağa kaydırdığımızda bir sonrakini görebiliyoruz. Bu özelliğiyle de Snapchat’in bir benzeri olarak düşünülebilir.

 

 

 

 

Rio 2016 Yaz Olimpiyatları!
Boyalı Saçları Korumanın 4 Etkili Yolu!

İlgili Haberler

 

Haftasonu Etkinlik, Bilal BulutSaç Boyası, Film Analiz,

© 2017 Yenimio.com | E2