By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://yenimio.com/

1 dakika okuma süresi (218 kelime)

Soğuk Havalarda İçinizi Isıtacak Bir Tarif: Tarçın ÇayıTarçın ve Faydaları

Tarçın pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan eski baharatlardan bir tanesidir. Yemeklerde, tatlılarda, içeceklerde kullanıldığı gibi çeşitli hastalıkların tedavisinde de kullanılan çok faydalı bir baharattır.
2 çeşit tarçın tipi vardır Çin (Cassia) ve Seylan. Görünüm ve tat olarak birbirlerine benzerler fakat Seylan tarçını biraz daha tatlı bir yapı ya sahiptir ve daha zor bulunur.

Tarçın besin lifi bakımından zengin olduğundan sindirimi kolaylaştırmada ve kan şekeri dengesini korumada çok başarılıdır. Tarçının saymakla bitmeyen faydaları arasında mikrop önleyici ve temizleyici, kan şekeri ve kolesterol düzenleyici, kanda istenmeyen pıhtılaşmaları önleme gibi özellikleri de bulunmaktadır. Ayrıca zayıflamaya yardımcı olduğu ve hafızaya da iyi geldiği bilinmekte.

Ayrıca bu soğuk havalarda tarçın tüketimi soğuk algınlığına iyi gelirken, vücut direncini de artırmaya yardımcı olur.İşte sizlere bu soğuk havalarda içinizi ısıtacak ve yapımı çok kolay Tarçın Çayı Tarifi

Tarçın Kabuğundan Yapacaksanız

1 adet çubuk tarçını bir kaç parçaya bölün. Yarım litre kaynamış suya atıp demlenmesini bekleyin. 10 dakika demlenmesi önerilir.

Toz Tarçından Yapacaksanız

Çay bardağına 1 çay kaşığı toz tarçını ekleyin ve üzerine kaynamış su ekleyerek güzelce karıştırın. 5 dakika demlenmesini bekledikten sonra çayınız hazır hale gelecektir. 4-5 dakika demlenmesi önerilir.

Eğer çayınıza değişik bir tat kazandırmak isterseniz içerisine karanfil ekleyerek lezzetlendirebilirsiniz.

Kurutulmuş 6-7 diş karanfili havanda iyice toz haline gelinceye kadar dövün. Sonra tarçını eklerken karanfili de kaynamış suya atın ve demlenmesini bekleyin.

2016'nın Göz Kamaştıran Ünlü Gelinleri
Dünyanın En Büyüleyici Sinema Salonları

İlgili Haberler

 

Site içeriğinde ki yazılarda tüm sorumluluk ilgili yazara aittir. Telif ihlali durumlarında yenimio.com sorumlu tutulamaz.

Saç Boyası, Film Analiz,

© 2017 Yenimio.com | E2