By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://yenimio.com/

1 dakika okuma süresi (231 kelime)
Featured 

Yaza Merhaba!

Güneşi görünce hepimiz bir sürü güzel tatil hayalleri kurarız. Deniz, kum, güneş ve mis gibi yaz tatili planları... Fakat bunların yanında hepimizi saran müthiş bir korkumuz vardır ki o da daha güzel görünmek. Ve çoğu kadının derdi olan fazla kusursuz bir cilde sahip olmak.

 


Kıştan yaza geçerken daha güzel ve bakımlı görünmek için yapmamız gereken birtakım şeyler var. Bunlardan birkaçı ile başlayalım...

Kışın kullandığımız nemlendiricileri yazın kullanmamalıyız. Yaz güneşinin cilde etkilerinin daha fazla olması ve ısı değişimi cildimizi kurutur ve yaşlandırır. Her cilt tipine uygun kremler var ve yaz için kendi cildimize uygun olanı seçip kullanmalıyız.

Saçlarımız yaz boyu yıpranır. Tuzlu su ve güneş saçlarımızı ne kadar korusak da yıpratacaktır. Fakat tatil öncesi çeşitli bakımlar ve maskeler yaparak saçlarımızı daha canlı ve parlak gösterebiliriz.
Ve en önemlisi günde an az 2 litre su içerek hücrelerimizi temizlemeliyiz. Vücudumuza ihtiyacı olan suyu vererek cilt kırışıklıklarını azaltmak mümkündür. Bunu detoks yaparak da düzene sokabiliriz.

Detoks yapmak için çeşitli diyetler olduğu gibi su kullanımını arttırarak da detoks yapılabilir. Detoks yaparak bazı yiyeceklerin yarattığı şişkinliği atabiliriz, hormonlu yiyeceklerin zararları atabilir ve cildimizi ve vücudumuzu temizleyebiliriz. En basit ve yaptığım bir detoksu yazacağım sizlere.

Bir litre suyun içine bir adet salatalığı kesiyoruz, 10-15 dal maydanoz ve yarım limon sıkıyoruz. Bir gün bekletip ertesi gün içiyoruz. Bu ölçüleri kendinize göre de değiştirebilirsiniz tabi.

Sağlıklı bir cilt için olmazsa olmazlar; bol su içmek, düzenli uyku, dengeli ve sağlıklı beslenmektir.

 

 

'Doktorlar' Geri Dönüyor!
Giyinmenin Püf Noktaları

İlgili Haberler

 

Haftasonu Etkinlik, Bilal BulutSaç Boyası, Film Analiz,

© 2017 Yenimio.com | E2